Ogród

Projekt i realizacja nowoczesnego ogrodu w Żelechowie

Głównym celem tego projektu było zaproponowanie Klientom nowoczesnej aranżacji przestrzeni, nawiązującej do architektury budynku, funkcjonalnej a jednocześnie podkreślającej powiązania z otaczającą dom przyrodą (przez działkę biegnie rów, w którym widywane były często piżmaki!).

Podjazd do garażu i droga do domu wybrukowane zostały czarną kostką granitową typu Szwed, a ich łamany układ podkreślony łanowymi nasadzeniami traw ozdobnych. W ogrodzie jednym z kluczowych elementów są murki oporowe, które nie tylko wydzielają przestrzeń trawiastą przeznaczoną do rekreacji ale i izolują Użytkowników od sąsiadujących działek. Posadzone za nimi brzozy pożyteczne i kosodrzewiny, za parę lat powinny stworzyć również barierę optyczną. Tuż przy krawędzi murków posadzone zostały niższe byliny, trawy i zioła. W ogrodzie znalazło się również miejsce na palenisko, sad, drewutnię oraz huśtawkę dla córeczki właścicieli. W poprzek rowu biegnącego przez działkę wybudowano pomost z altaną, z którego można w ciszy obserwować przyrodę. Rozległy taras wzdłuż domu stał się miejscem częstego biesiadowania całej rodziny. Istotną częścią projektu był także dobór oświetlenia.

Podkreślony dzięki niemu został układ nawierzchni, niektóre drzewa a przede wszystkim liniowe położenie murków oporowych.

Przed realizacją:

Po realizacji: